متن خبر

افتتاح کافه کتاب پات در هفته کتابخوانی (همراه با فیلم )

زمان درج: ۱۳۹۷/۰۸/۲۸ [۱۴:۱۶:۴۹] - زمان ويرايش: ۱۳۹۷/۰۸/۲۹ [۰۹:۱۱:۰۹] - بازديد: ۹۶۷

کافه کتاب پات همزمان با هفته کتابخوانی افتتاح شد.

رضا احمدی مدیر روابط عمومی ایران کیش در مراسم افتتاحیه کافه کتاب پات گفت : امروز رستورانی که در شرکت داشتیم را به یک کتابخانه با کتاب هایی تبدیل کردیم که حتما ارزش خواندن دارندو مطمئنم با دیدن عناوین این کتاب ها ترغیب خواهیم شد تا آن ها را لا اقل برای اندک زمانی هم که شده تورق کنیم.

وی افزود:امیدوارم این موضوع فتح بابی برای سایر سازمان هایی باشد که تصور می کنند ، فعالیت هایشان ارتباطی با مسائل فرهنگی ندارد. اما همه ما باید بدانیم با هر شغل و وظیفه ای در کنار کتاب بودن حالمان را خوب می کند. ما گرفتن این انرژی مثبت را از همین جا و ازکافه کتاب پات شروع کردیم تا به نوبه خودمان بتوانیم قدمی هر چند کوتاه در عرصه کتابخوانی برداریم .

 سید حسین ابطحی عضو هیئت علمی بازنشسته دانشگاه علامه طباطبائی نیز دراین مراسم اظهارداشت : بسیار خوشحالم که ازچنین فضایی در شرکت ایران کیش چنین استفاده ای شده است . امیدوارم که در کنار این کتابخانه، کتابخوان های بیشتری هم بسازیم. متاسفانه فرهنگ کتابخوانی هنوز به آن اندازه ای که باید، در کشورما نهادینه نشده است .

وی ادامه داد : چه قدر خوب می شد تا کارکنان هرسازمانی حداقل نیم ساعت از زمان اداری خود را به مطالعه اختصاص دهند.

ابطحی گفت : ما در طول زندگی مان زمان های آزاد زیادی در فرودگاه ، اتوبوس ، مترو و.... داریم که آن ها را از دست می دهیم.زمان هایی که می شد به مطالعه اختصاص داد . ای کاش این فرهنگ مطالعه را از زمان کودکی می آموختیم .

این استاد دانشگاه اظهار کرد : اگر چنین کارهایی مانند افتتاح کافه کتاب پات، توسط شرکت های پیشرو دیگری نیز انجام شود بسیار عالی است. من به شرکت ایران کیش تبریک می گویم که همیشه افکار نویی را در چنین زمینه هایی پیاده سازی می کند .

محمدرضا رحمانی شاعر ونویسنده کشورمان، که مجموعه کتاب های کودکانه من زمین را دوست دارم را با همکاری ایران کیش نیز به چاپ رسانده است دراین مراسم گفت : من بیش از 30 سال است که با شرکت ها و نهادهای مختلف در مورد کتاب ها همکاری کرده ام و اولین جایی که مدیریت آن را آشنا و مشتاق به کتاب یافتم مدیر عامل ایران کیش بود .

رحمانی به طنز گفت : ما همیشه از این می نالیم که چرا درایران کتاب خانه ها ی قدیمی تبدیل به کباب خانه شده اند و حالا خوشحالیم که این کبابخانه (رستوران ایران کیش) قرار است کتابخانه شود.

وی افزود: آن طور که می دانیم دغدغه فرامرزی مدیر عامل ایران کیش این است که در حد توان خود کاری برای فرهنگ مطالعه انجام دهد .امیدوارم روزی دراین سالن ناهار خوری کارکنان ایران کیش بیشتر اوقات به کتاب خوانی مشغول باشند و می دانم که همه پرسنل این شرکت ایده هایی دارند که می توانند آن را تبدیل به کارهای نو و تازه تر کرد.

کافه کتاب پات یک گالری و یک کتابخانه با بیش از 400 کتاب درشرکت کارت اعتباری ایران کیش است. آثار گالری کافه کتاب پات نیز در هرمدت تغییر می کند. البته اولویت نمایش گالری با آثار همکاران ایران کیش است اما به فراخور موضوع هر بار عکس ها ، نقاشی ها و سایر آثار هنری متفاوت در کافه کتاب پات به نمایش گذاشته می شود .آخرین اخبار

{{ item.Title }}

{{ item.Title }}

{{ item.UpdateDateTime.DisplayDateTime }}

بیشتر بخوانید